Bij het beginpunt van de Noordzuidlijn in Amsterdam, direct naast Metrostation Noord, staat vanaf eind 2021 Gare du Nord, een complex met 177 studentenstudio’s, 184 huurappartementen (vrije sector), twee 4-sterrenhotels met 304 kamers, en een parkeergarage met 140 plaatsen.
De studio’s zijn ca 24m2 groot (een aantal is ca 30m2), gasloos en aangesloten op stadsverwarming. Verder is er een centrale fietsenstalling, een gemeenschappelijke wasruimte, en een gemeenschappelijk dakterras op de bovenste etage. Naar verwachting worden de studio’s rond de jaarwisseling van 2021/2022 opgeleverd.
Het Stationsgebied maakt deel uit van Centrumgebied Amsterdam Noord (CAN), het nieuwe centrum van het noordelijke deel van Amsterdam, met een verscheidenheid aan woon- en werkmilieus. Door de ligging direct naast station Noord is er voor bewoners en bezoekers van Gare du Nord een uitstekende verbinding met het centrum van Amsterdam.